28 Ekim 2009 Çarşamba

Amacınız Ne?

Kirinden kararmış bir tuhaf resim ortada...

Türkiye'de derin ve kalıcı ayrışmalara yol açan; bizi inşa eden tüm kavramları eğip büken, temel kurumları açıkça yıpratan bir kollektif var.Bu kolektifin kendi içinde ve dışında ittifakları var: Son derece kirli ve karanlık olduklarını düşünüyorum.

Cumhuriyet'i iptal ediyorlar.Amerikan planları hiç bu kadar konuşulur hale gelmemişti.
Halkımız öfke ve şaşkınlık içinde.

Belli çevreler bin yıllık ayarlarımızla şuursuzca oynuyorlar.

Aynı yerde hizalanma kaygısıyla 'Allah'a küfür edildiğinde' susan 'omurgalı' muhafazakar aydınlarımız bir köşede...

Komplekslerini aşmak için bu topraklarda bizi bir arada tutan tüm değer ve kurumlara küfür etmeyi 'kimlik inşası' sayan 'liberal faşistler'i bir diğer köşede.Bu ittifakın başından beri bir numaralı hedefi neresi oldu?

Türk Silahlı Kuvvetleri...

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bakalım. Tarihte hangi ordu tek bir kurşun atılmadan bu kadar yıpranmıştır?Yakın tarihimizdeki sicillerine bakalım.

28 Şubat...

E-Muhtıra...

Şimdi 'kağıt parçası'...

Ne amaçlandığına değil sonuçlarına bakalım.Her biri milattır ve dövünülen ne varsa temel gerekçesidir.

Gerçeği, sadece gerçeği konuşmalıyız.Halkımız insanlığına ve hukuka; 'devlet' fikrine ne pahasına olursa olsun sahip çıkacaktır.

Biliyoruz...

Yeri gelmişken, safımı ilan edeyim.Ergenekon'dan sonra böylesi bir eylem planını ancak geri zekalılar hazırlar.

İhbarcı subayın (ki bir başka gerilim anında-aaa kuşa bakın-demek için onun da kimliğiyle ortaya çıkacağına eminim) hazırladığı ve postaya verdiği öne sürülen metnin; sunum, muhteva ve zamanlama açısından mükemmel bir mühendislik çalışması olduğuna inanıyorum.Yalnız bu mükemmel kurguyu yapan ve ellerini çırparak ortada dolaşanlara bir çift lafım var.

Devrim mi istiyorsunuz? Olduğunu ve veya olacağını...

Öncelikle 'beceriksiz ve faşist' ordunun ortadan kalkacağını,'Batı' normlarında bir demokrasinin kurulacağını bunun da hazirun tarafından yapılacağını mı düşünüyorsunuz?Bu cumhuriyeti mi yıkacaksınız?'2.Cumhuriyet kuruldu' naraları mı atıyorsunuz?

Sersemler!...

Devrim ya vardır ya yoktur.'Devrimsi' devrimlerle ne olur?Uzağa gitmeyin. Rusya’da Yeltsin dönemini hatırlayın.Doğu Bloku ülkelerine bakın...

Ne oldu?O 'devrimsi'lerden ne çıktı?

Çok daha milliyetçi, çok daha otoriter yapılar.

28 Şubat'tan sonra olan biteni sessiz ve yavaş bir devrim olarak okuyanlar...Türkiye'nin giderek demokratikleştiğini savunuyorsunuz.Hayır, bu ülke fazlasıyla otoriter bir yapıya evrildi.

Bu plan tutmaz. Tutmayacağına eminim.

Serdar AKİNAN-Akşam

Hiç yorum yok: