7 Mart 2007 Çarşamba

Youtube`a erişim yasağı


Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret içeren videonun yayınlanması üzerine İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi, akşam saatlerinde, Ulu Önder Atatürk'e hakaret edilen video görüntülerin yer aldığı siteye erişim yasağı koymuştu.Bence olması gerekende buydu çünkü youtube'da isteyen istediği videoyu yollayabiliyor bir kısıtlama getirilmesi gerekir.
Youtube yetkilileride bu konularda çok hassas davranıyormuş güldürmeyin!Youtube'un açıklaması şöyle:
''YouTube olarak, bu tarz hassas konularda çok dikkatli olmaya özen gösteriyoruz. Bu tip sorunlar internetin uluslararası bir fenomen haline gelmesinden dolayı daha karmaşık bir hal almaktadır. Teknoloji bir taraftan tüm dünyada bilgilere erişim imkanı sağlarken, kültürel farklılıkların da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. YouTube olarak, dünyanın farklı yerlerinden insanların çektikleri videoları güvenli ve kurallar çerçevesi içerisinde paylaşabilecekleri bir ortam yaratmaya çalışıyoruz.

Türkiye'deki yasal mercilerin, söz konusu videonun her türlü kopyasını YouTube'den kaldırmak için gösterdiğimiz çabanın farkında olduğuna inanıyoruz ve videonun bir daha yayınlanmaması için gerekli çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.''
Bazı şeyler için artık çok geç olduğunu düşünmekteyim dolayısıyla youtube bence affedilmez bir hata yapmıştır.

Hiç yorum yok: